Noapte-n scene


Început timid. Oameni frumoși, împăturiți în haine colorate. Scaune, cu minus. Ritm. Legănare jenată de pe-un picior pe celălalt, în acomodare. Microfon. Ochi închiși cu voce mare, rezonanță-n boxă. Răzbunare pe urechea dreaptă. Sechele și pe stânga.images

Râsete. Nu se aud, așa că-s stridente. Personalizare personificată-n stil unic, cu urme de ADN dansant pentru fiecare. Înghesuieli, plete peste față, a altcuiva, că-i mai de efect. Coate, în spate, mobile, pe ritm de Long haired freaky people.

Cunoscuți, mai cunoscuți. Secrete dezvăluite în mișcare, fără cuvinte, că nu se-aude. Urechi țiuind în concentrare. Versuri strânse între buze, rătăcite în recunoaștere. Veselie. Melancolie. Trăiri. Excese.

5 dimineața adormit pe canapea. Efect consumat de bună dispoziție. Câte promisiuni, atâta distracție. Noaptea albă, în scene de oameni frumoși, aproape.

Advertisement

7 thoughts on “Noapte-n scene

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s